Masopust 10. 2. 2024

Dne 10. 2. 2024 se u nás uskutečnil Masopust, který ve Střelicích před několika lety býval oblíbenou akcí, kterou jsme se letos pokusili obnovit.

Ve dvě hodiny jsme se sešli u vodojemu ve Vršovicích. Myslím, že všechny překvapilo, kolik různorodých masek se zde sešlo. Nikdo sice nespočítal přesný počet maškar, ale přes sto jich nejspíš bylo. Po krátkém občerstvení jsme vyrazili do ulic. Do kroku nám hrála DH Střeličáci, bez kterých by to nebylo ono.

Došli jsme k první zastávce, která se konala u Pucharů. Tam již leželo na stolku plno dobrot. Každý ochutnal něco sladkého nebo slaného, koblížek nebo klobásku. Zatancovali jsme si a zazpívali. Další zastávka nás čekala u Švestků na ulici Antonína Smutného, kde jsme si také dali něco dobrého na zub. Tancovalo se, zpívalo a povídalo. Když už byla kapela připravena jít dál, došli jsme přes ulici Na Hrázi k Vašulínům. Zde jsme také něco pojedli a popili a pokračovali dál. Někteří už v tuto chvíli zamířili rovnou k hospodě U Trnků, což bylo naše cílové místo, ale na programu byla ještě jedna zastávka, a to u Lišků. Tam náš průvod také došel, a ačkoliv jsme měli už poměrně plná břicha, nemohli jsme odmítnout pohoštění i na této zastávce. Zatancovali jsme si ještě na pár písniček, aby nám vytrávilo, protože už nás čekalo jen bohaté občerstvení v hospůdce U Trnků.

Když jsme došli na poslední zastávku, děti i dospělí dostali bublifuky, které měly velký úspěch. V hospodě už byla volná zábava. Někteří tancovali nebo zpívali, někteří se občerstvovali výborným jídlem a nápoji z nabídky hospody. Děti běhaly a hrály si a ostatní si povídali se svými blízkými, které třeba i dlouho neviděli. Krásné počasí vydrželo až do večera. V pozdních hodinách jsme se rozešli domů s úsměvem na tváři.

Nálada byla po celou dobu velice příjemná, a to hlavně díky vám všem, kteří jste se této obnovené akce zúčastnili. Touto cestou bychom vám chtěli moc poděkovat, že jste do toho šli s námi a že se tato událost snad již brzy stane oblíbenou tradicí naší obce. Přejeme vám klidnou postní dobu.

Střelická Chasa a Kulturní komise obce

odkaz na akci na facebook

odkaz na foto z akce - facebook 1

odkaz na foto z akce - facebook 2